אתר בחינם?

יש היום בשוק פלטפורמות רבות המציעות שירותי "בניית אתר בחינם", ואנחנו הישראלים- כמו ישראלים.. נמשכים מיד לכותרות מהסוג הזה.. אחרי שראינו את הסרטונים ושמענו על חבר של חבר שבנה אחלה אתר בפלטפורמה כזו, אנחנו חושבים לעצמנו "אז איפה הקאץ'?"

במאמר הזה סיכמנו לפניכם את היתרונות והחסרונות של הפלטפורמות הללו ובסופו, תדעו לעשות בעצמכם את ההחלטה המושכלת כדי לבחור בפלטפורמה המתאימה.

נתחיל בכך שללא עוררין הקמת אתר אינטרנט אינסטנס על פלטפורמה חינמית ייצא לכם זול יותר מבניה של אותו האתר בדרך המקובלת.

בכוונה אמרנו "יותר זול".. לא, בניית האתר שלכם אמנם חינמית (בהנחה שאתם לא מחשבים את הזמן שלכם ככסף) אבל השירותים הנלווים לא יהיו חינמיים – זה אומר שכשתסיימו לבנות את האתר שלכם ותרצו לחבר אותו לכתובת אינטרנט משלכם ולקדם אותו בחיפושי גוגל ולאחסן אותו על שרת תצטרכו לשלם כסף.

לפעמים כשעושים את החשבון הכללי, מגיעים לתוצאות שמראות כי אם הייתם פונים לאיש מקצוע שיבנה לכם את האתר הוא היה בונה אותו באותו מחיר ולפעמים בפחות.

ונכון בניית אתר כזה תדרוש מכם מינימום השקעה של זמן והתעסקות. פשוט בוחרים תבנית שופכים לתוכה את התוכן שלכם והופ, יש לכם אחלה אתר.. כמעט כמו של החבר של החבר.. ואולי יותר מידי 'כמו'.. אחד החסרונות הבולטים ביותר של הפלטפורמות האלה הם חוסר הייחודיות, אתם הרי לא היחידים שמשתמשים בתבנית הזו כדי לבנות את האתר שלכם, יש באויר בו זמנית אלפי אתרים שבנויים עליה. ויהיו עוד.. אם אתם צריכים אתר עם אלמנטים ודפים ספציפיים ואם אתם רוצים להרשים את קהל היעד שלכם באתר שמותאם ספציפית להם, תבנית היא לא הפתרון.

אז כדי להחליט, יהיה עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

  1. כמה ספציפי קהל היעד שלי?
  2. כמה ספציפיות המטרות של האתר שלי?
  3. האם יש תבנית מספיק מתאימה?
  4. כמה אני מוכן לשלם?
  5. איזה סוג חבילות אצטרך במידה ואבחר לבנות את האתר שלי על פלטפורמה חינמית וכמה כסף זה יגרור ממני בהמשך התהליך?

אם הגעתם להחלטה שמערבת אנשי מקצוע בבניית האתר שלכם.. נשמח אם תצרו קשר, אנחנו כאן לכל שאלה התייעצות או הצעת מחיר 🙂

 

CoWeb